Harrastekerhot yhteystietoineen

Boccia

Lauantaisin klo 11.00-12.30, Tiernan koulu, Heinätorin sali

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Reijo Hakala p. 040 5120839

 


Englanti

Maanantaisin klo 10-12.30, Aleksinkulma, Myllynurkka

  • Matkailuenglantia (Alkeisjatkokurssi) klo 10-11.10
     kirja: Around the World - matkailuenglantia
  • Keskusteluryhmä 11.15-12.25
     (opettajan omaa materiaalia)

Taina Hyvärinen p. 040 8452411  tainahyva@gmail.com
Opettaja Minna Hukkanen p. 050 3431414

  • Lukukausimaksu 20 €
    Maksu yhdistyksen tilille FI43 4108 0012 8032 20.
    Teksti viestikenttään: Englanti 2024 kevät ja oma nimi

Keilaus

Maanantaisin klo 12.00-13.30, Alppila Bowling Oy, Tukkimiehentie 1

Pentti Kallio p. 0400 441322, pentti.kallio1@gmail.com
Hannu Pesonen p. 0400 372882, hannuw.pesonen@gmail.com

  • Ratamaksu 15 € jaetaan pelaajien kesken.

 


Keskiviikkokerho - Tauolla 14.2.2024 saakka

Keskiviikkoisin klo 12.30-15.00, Aleksinkulma, juhlasali

Eljas Kemppainen p. 041 5067165  eljas.kemppainen@outlook.com
   Kerhoisäntä  Esko Aali p. 040 7378507
   Kerhoisäntä  Reijo Hakala p. 040 5120839

Tavataan vanhoja ja uusia ystäviä kahvittelun ja monipuolisen ohjelman parissa.

  • Kahvilippu & 1 arpa 3 €

Aleksinkulman juhlasali on vaalien takia suljettu 12.2.2024 saakka.

Vuoden 2024 ensimmäinen Aleksinkulman Keskiviikkokerho toteutuu näillä näkymin 14.2.2024.

"Korvaavina" kerhotapahtumina vierailemme kaksi kertaa Lomakoti Onnelassa ke 17.1. ja 31.1.2024.
Tarkemmat tiedot Matkat ja retket -sivulla.

 


Korukivikerho

Yhteinen harrastekerho Haukiputaan Eläkkeensaajien kanssa

Tiistaisin klo 10.00-14.00, Pyhän Tuomaan kirkon alakerta, käynti pihan puolelta

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Seppo Perkiö p. 044 9776779, seppoperkio05@gmail.com 
(Haukiputaan Eläkkeensaajat ry)


Kulttuurikerho

Perjantaisin parillisina viikkoina klo 12.30-14.30,
Aleksinkulma,
Myllynurkka

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com

Kulttuurikerhon ajankohtaiset tiedot löydät täältä.

Siellä voit myös kertoa, mitä haluat kuulla, nähdä tai kokea kulttuurikerhossa (esim. teatteriesitykset tai konsertit Oulun alueella).



Kuntonyrkkeily
 

Tiistaisin klo 10.00-11.00, Raksilan uimahalli, nyrkkeilysali

Alpo Vähäkuopus p. 040 521 0431, alpo.vahakuopus@hotmail.fi


Kuntosali

Torstaisin klo 11.00-12.00, Raatin uimahalli, kuntosali

Ulf Stahl p. 040 5241792, ustahl@kolumbus.fi



Lavis

Tiistaisin klo 12.00-13.00, Värtön liikuntahalli, tanssisali

Leena Suorsa p. 044 3743409, leena.suorsa1@dnainternet.net
Ohjaaja Heidi Kilkki p. 040 0919621, heidi.kilkki@gmail.com

  • Lukukausimaksu 25 €
    Maksu yhdistyksen tilille FI43 4108 0012 8032 20.
    Teksti viestikenttään: Lavis 2024 kevät ja oma nimi


Lentopallo


Perjantaisin klo 14.00-15.30 Kasarmin liikuntasali, palloilusali

Erkki Tiainen p. 040 5354530, erkkij.tiainen@gmail.com
Matti Pälsynaho p. 040 8110708



Ohjelmaryhmä Ladyt


Torstaisin klo 9.30-11.30, Aleksinkulma, Myllynurkka

Irma Kari p. 040 5012589, irmakari8@gmail.com


Sekakuoro Laulakko nää

Keskiviikkoisin klo 10.30-12.30, Aleksinkulma, Pohjansali

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
kuoronjohtaja Suvi Partanen p. 044 3255470, suvi@sointukaannos.fi

17.1. - 7.2. harjoitukset pidetään Pohjankartanossa, koska Aleksinkulma on vaalikäytössä.



Sulkapallo

Tiistaisin klo 9.00-10.30, Raatin uimahalli, liikuntasali

Ulf Stahl p. 040 5241792, ustahl@kolumbus.fi


Venyttelyjumppa

Tiistaisin klo 13.00-14.00, Värtön liikuntahalli, tanssisali

HUOM! Oma matto mukaan! Salin puolesta ei ole mattoja.

Leena Suorsa p. 044 3743409, leena.suorsa1@dnainternet.net
Ohjaaja Heidi Kilkki p. 040 0919621, heidi.kilkki@gmail.com

  • Lukukausimaksu 25 €
    Maksu yhdistyksen tilille FI43 4108 0012 8032 20.
    Teksti viestikenttään: Venyttelyjumppa 2024 kevät ja oma nimi



Voima- tasapainojumppa

Maanantaisin klo 9.30-11.00, Raksilan uimahalli, liikuntasali

Rauni Klaavuniemi p. 040 5874388, rauni.klaavuniemi@dnainternet.net


Ystävätoiminta = Asennus-, korjaus- ja digiapu

Tämän vapaaehtoistoiminnan kautta saat apua kodin pieniin asennuksiin ja korjauksiin kuten pienten kodinkoneiden, sähkölaitteiden sekä polkupyörän huolto, lamppujen vaihto, taulujen ja verhotankojen yms. kiinnitys sekä digi- ja nettiasioiden opastus.
Digiavustajat
toimivat EKL:n Verkosta virtaa -vertaisohjaajina.

Ota yhteys Eljas Kemppaiseen, niin saat asian vireille.

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com