Kerhot yhteystietoineen       

 

Boccia

Lauantaisin klo 11.00-12.30, Heinätorin koulu

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Martti Kirstinä p. 050 4125294

Koronatilanteen vuoksi suojakäsineet ja maski mukaan!

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 19.12.2020 - jatkuu 9.1.2021.


Englanti

Maanantaisin klo 10.00-12.15, Aleksinkulma, Iso Hansa
Alkeisryhmä klo 10.00, keskusteluryhmä klo 11.00

Merja Karjalainen p. 050 5384021, merja.karjalainen10@gmail.com
opettaja Minna Hukkanen, Oulu-opisto

  • Lukukausimaksu 20 €

Keilakerho

Maanantaisin klo 12.00-13.30, Pelixir, Tukkimiehentie 1

Pentti Kallio p. 0400 441322, pentti.kallio1@gmail.com
Hannu Pesonen p. 0400 372882, hannuw.pesonen@gmail.com

  • Ratamaksu 15 € jaetaan pelaajien kesken.

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 14.12.2020 - jatkuu 11.1.2021.


Keskiviikkokerho

Keskiviikkoisin klo 12.30-15.00, Aleksinkulma, juhlasali

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
   Kerhoisäntä  Esko Aali p. 040 7378507
   Kerhoisäntä  Reijo Hakala p. 040 5120839

Tavataan vanhoja ja uusia ystäviä kahvittelun ja monipuolisen ohjelman parissa.

  • Kahvilippu & 2 arpaa 3 €

Korukivikerho

Yhteinen harrastekerho Haukiputaan Eläkkeensaajien kanssa

Tiistaisin klo 10.00-14.00, Pyhän Tuomaan kirkon alakerta, käynti pihan puolelta

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Seppo Perkiö p. 044 9776779, seppoperkio05@gmail.com 
(Haukiputaan Eläkkeensaajat ry)

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 15.12.2020 - jatkuu 12.1.2021.


Kulttuuripiiri

Perjantaisin klo 12.00-14.00, parillisina viikkoina, Aleksinkulma, Myllynurkka

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
Ritva Maijala p. 0400 662331, ritva.maijala@gmail.com
Kristiina Karjalainen p. 050 3366872, krisse.karjalainen@gmail.com

Vuoden 2020 viimeinen tapaaminen 11.12.2020


Kuntosalikerho

Perjantaisin klo 10.00-11.00, Urheilutalo, Kuntosali 2

Anna-Maija Kokko p. 044 3222389, annmaij.kokko@gmail.com
Jukka Holtinkoski p. 040 7280559, jukka.holtinkoski@luukku.com

Koronatilanteen vuoksi suojakäsineet mukaan!

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 18.12.2020 - jatkuu 15.1.2021.


Lavis

Tiistaisin klo 12.30-13.30, Värtön tanssisali

Heidi Kilkki p. 0400 919621, heidi.kilkki@gmail.com

 

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 15.12.2020 - jatkuu 12.1.2021.


Lentopallo

Maanantaisin klo 10.00-11.30 Raatin liikuntasali sekä
perjantaisin klo 14.00-15.30 Palokunnan liikuntasali

Erkki Tiainen p. 040 5354530, erkkij.tiainen@gmail.com
Matti Pälsynaho p. 040 8110708


Sekakuoro Laulakko nää

Keskiviikkoisin klo 10.30-13.00, Aleksinkulma, Iso Hansa

Huom. Koronatilanteen takia harjoitellaan toistaiseksi alk. klo 11.00:
Parillisina viikkoina miehet, parittomina viikkoina naiset

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
kuoronjohtaja Suvi Partanen, p. 044 3255470, suvi@sointukaannos.fi

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 16.12.2020


Tanssiryhmä 80 Ladyt

Torstaisin klo 9.30-11.30, Aleksinkulma, Iso Hansa

Irma Kari p. 040 5012589, irmakar@luukku.com


Tanssiryhmä Senioritat

Torstaisin klo 12.00-13.30, Valve, tanssisali toinen kerros
Oulu-Opiston tanssikurssi

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
Opettaja Irene Räty p. 040 5550068

  • Lukukausimaksu yhdistyksen jäsenille 20 €
     

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 17.12.2020 - jatkuu 7.1.2021.


Tanssiryhmä Topaasi

Keskiviikkoisin klo 15.00-16.30, Valve, tanssisali toinen kerros

Tyyne Leviäkangas p. 040 7276108, tyylev@gmail.com
ohjaaja Anita Valkama, p. 050 5887909, anita.valkama@gmail.com

  • Lukukausimaksu 20 €
     

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 16.12.2020 - jatkuu 13.1.2021.


Venyttelyjumppa

Tiistaisin klo 11.00-12.00, Palokunnan liikuntasali

Rauni Klaavuniemi p. 040 5874388, rauni.klaavuniemi@dnainternet.net

 

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 15.12.2020 - jatkuu 12.1.2021.


Voimatasapainojumppa

Maanantaisin klo 9.30-11.00, Raksilan uimahallin liikuntasali

Rauni Klaavuniemi p. 040 5874388, rauni.klaavuniemi@dnainternet.net

 

Vuoden 2020 viimeinen vuoro 14.12.2020 - jatkuu 11.1.2021.


Ystävätoiminta = Asennus- ja korjausapu

Tämän vapaaehtoistoiminnan kautta saat apua kodin pieniin asennuksiin ja korjauksiin kuten pienten kodinkoneiden, sähkölaitteiden sekä polkupyörän huolto, lamppujen vaihto, taulujen ja verhotankojen yms. kiinnitys sekä digilaitteiden opastus.

Ota yhteys Eljas Kemppaiseen, niin saat asian vireille.

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com