Kerhot yhteystietoineen

Kaikki harrastekerhot ovat toistaiseksi vielä tauolla.
Toiminnan syyskauden aloituksesta ilmoitetaan kunkin harrastekerhon kohdalla.
 

Boccia - Aloitus 4.9.2021

Lauantaisin klo 11.00-12.30, Tiernan koulu, Heinätorin sali

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Martti Kirstinä p. 050 4125294


Englanti

Maanantaisin klo 10.00-12.15, Aleksinkulma, Iso Hansa
Alkeisryhmä klo 10.00, keskusteluryhmä klo 11.00

Merja Karjalainen p. 050 5384021, merja.karjalainen10@gmail.com
opettaja Minna Hukkanen, Oulu-opisto

  • Lukukausimaksu 20 €

Englanti-kerho on parhaillaan tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina.


Keilakerho

Maanantaisin klo 12.00-13.30, Pelixir, Tukkimiehentie 1

Pentti Kallio p. 0400 441322, pentti.kallio1@gmail.com
Hannu Pesonen p. 0400 372882, hannuw.pesonen@gmail.com

  • Ratamaksu 15 € jaetaan pelaajien kesken.

Keilakerho on parhaillaan vielä tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina.


Keskiviikkokerho - Aloitus 1.9.2021

Keskiviikkoisin klo 12.30-15.00, Aleksinkulma, juhlasali

Irma Liedes p. 040 7323404, liedesirma@gmail.com
   Kerhoisäntä  Esko Aali p. 040 7378507
   Kerhoisäntä  Reijo Hakala p. 040 5120839

Tavataan vanhoja ja uusia ystäviä kahvittelun ja monipuolisen ohjelman parissa.

  • Kahvilippu & 2 arpaa 3 €

Korukivikerho

Yhteinen harrastekerho Haukiputaan Eläkkeensaajien kanssa

Tiistaisin klo 10.00-14.00, Pyhän Tuomaan kirkon alakerta, käynti pihan puolelta

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com
Seppo Perkiö p. 044 9776779, seppoperkio05@gmail.com 
(Haukiputaan Eläkkeensaajat ry)

Korukivikerho on parhaillaan tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina
.


Kulttuuripiiri

Perjantaisin klo 12.00-14.00, parillisina viikkoina, Aleksinkulma, Myllynurkka

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
Ritva Maijala p. 0400 662331, ritva.maijala@gmail.com
Kristiina Karjalainen p. 050 3366872, krisse.karjalainen@gmail.com

Kulttuuripiiri on parhaillaan tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina.


Kuntonyrkkeily - Aloitus 31.8.2021

Uusi harrasteryhmä!


Tiistaisin klo 10.00-11.00, Raksilan uimahalli, liikuntasali

Alpo Vähäkuopus p. 040 521 0431, alpo.vahakuopus@hotmail.fi


Kuntosalikerho - Aloitus 1.9.2021

Keskiviikkoisin klo 9.00-10.00, Raatin uimahalli, kuntosali

Anna-Maija Kokko p. 044 3222389, annmaij.kokko@gmail.com
Jukka Holtinkoski p. 040 7280559, jukka.holtinkoski@luukku.com

HUOM!
Kuntosalikerhon uusi paikka on Raatin uimahallin kuntosali.


Lavis - Aloitus 31.8.2021

Tiistaisin klo 12.30-13.30, Värtön liikuntahalli, tanssisali

Heidi Kilkki p. 0400 919621, heidi.kilkki@gmail.com


Lentopallo - Aloitus 30.8.2021

Maanantaisin klo 10.00-11.30 Raatin uimahalli, liikuntasali

Erkki Tiainen p. 040 5354530, erkkij.tiainen@gmail.com
Matti Pälsynaho p. 040 8110708

HUOM!
Palolaitoksen liikuntasali on poistunut käytöstä.
Aikaisempaa perjantaivuoroa varten ei ole saatu korvaavaa tilaa.


Sekakuoro Laulakko nää - Aloitus 1.9.2021

Keskiviikkoisin klo 10.30-13.00, Aleksinkulma, Iso Hansa

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
kuoronjohtaja Suvi Partanen, p. 044 3255470, suvi@sointukaannos.fi


Tanssiryhmä 80 Ladyt

Torstaisin klo 9.30-11.30, Aleksinkulma, Iso Hansa

Irma Kari p. 040 5012589, irmakar@luukku.com

80 Ladyt parhaillaan tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina.


Tanssiryhmä Senioritat - Aloitus 9.9.2021

Torstaisin klo 11.00-12.30, Valve, tanssisali toinen kerros
Oulu-Opiston tanssikurssi 110584

Raija Kinnunen p. 0400 988024, raija.kinnunen123@gmail.com
Opettaja Heidi Ranta

  • Lukukausimaksu yhdistyksen jäsenille 26 €

 


Tanssiryhmä Topaasi

Keskiviikkoisin klo 15.00-16.30, Valve, tanssisali toinen kerros

Tyyne Leviäkangas p. 040 7276108, tyylev@gmail.com
ohjaaja Anita Valkama, p. 050 5887909, anita.valkama@gmail.com

  • Lukukausimaksu 20 €
     

Topaasi on parhaillaan tauolla.
Syyskauden aloituksesta ilmoitetaan lähiaikoina.


Venyttelyjumppa - Aloitus 31.8.2021

Tiistaisin klo 11.00-12.00, Värtön liikuntahalli, salibandysali

Rauni Klaavuniemi p. 040 5874388, rauni.klaavuniemi@dnainternet.net

Venyttelyjumppa on parhaillaan vielä tauolla.

HUOM!
Venyttelyjumpan uusi paikka on Värtön liikuntahallin salibandysali.


Voima- tasapainojumppa - Aloitus 30.8.2021

Maanantaisin klo 9.30-11.00, Raksilan uimahalli, liikuntasali

Rauni Klaavuniemi p. 040 5874388, rauni.klaavuniemi@dnainternet.net


Ystävätoiminta = Asennus- ja korjausapu

Tämän vapaaehtoistoiminnan kautta saat apua kodin pieniin asennuksiin ja korjauksiin kuten pienten kodinkoneiden, sähkölaitteiden sekä polkupyörän huolto, lamppujen vaihto, taulujen ja verhotankojen yms. kiinnitys sekä digilaitteiden opastus.

Ota yhteys Eljas Kemppaiseen, niin saat asian vireille.

Eljas Kemppainen p. 041 5067165, eljas.kemppainen@outlook.com